ADI DEȘEURI: Miercuri se colectează deșeurile de hârtie/carton în Bistrița

Data:

”IMPORTANT!
Miercuri 4 SEPTEMBRIE 2024, se colectează SACUL ALBASTRU pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton în Municipiul Bistrița și localitățile componente.

Având în vedere prima săptămână întreagă din luna SEPTEMBRIE 2024, programul de colectare a deșeurilor reciclabile din municipiul Bistrița și localitățile componente, începe miercuri, 4 SEPTEMBRIE 2024, prin
colectarea sacului albastru.

Dacă aveți o cantitate mai mare de deșeuri reciclabile din hârtie / carton, puteți să depuneți aceste deșeuri în saci transparenți, iar operatorul de salubritate Supercom va ridica aceste deșeuri în programul de colectare de miercuri!

Vă rugăm să NU AMESTECAȚI deșeurile reciclabile între ele și SĂ RESPECTAȚI inscripționările de pe recipienții de colectare. De asemenea, vă rugăm să respectați programul de colectare și să NU SCOATEȚI alte tipuri de deșeuri – cum ar fi pubela galbenă sau sacul verde. Miercuri 4 SEPTEMBRIE 2024 se vor colecta STRICT deșeurile reciclabile din hârtie / carton.

Puteți consulta noul program de colectare pentru fiecare localitate din județ pe www.adideseuribn.ro sau la telefon 0263.944 – Dispecerat Supercom.

Haideți să le punem pe toate la locul lor și să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!” (P)

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Festivalul – Concurs dedicat Rapsozilor Populari „La poale de Țibleș”

Rapsodul Ioana Simionca din Sebiș, BN este câștigătoarea Marelui...

Expoziție de pictură „POP ART – în viziunea copiilor”

Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud găzduiește marți, 9 iunie 2026, de...

ADI DEȘEURI : Miercuri 10 iunie se ridică pubela verde

”DE REȚINUT!PUBELA VERDE pentru deșeurile reciclabile din sticlă se...