Clubul Sportiv Gloria Bistrița anunță că, începând de astăzi (Duminică), colaborarea cu antrenorul principal Cristian Pustai a ajuns la final, părțile hotărând de comun acord încetarea relațiilor contractuale.
Mesajul clubului este puțin atipic fiind transmis Duminică la ora 16.00 pe Facebook.
Informații din surse sigure arată că Gloria a pierdut multe puncte în acest început de sezon, echipa nu prea joacă mare lucru și s-au adunat nemulțumiri la nivelul conducerii clubului.
Clubul Gloria mulțumeste antrenorului Cristian Pustai pentru contribuția adusă la parcursul echipei și în mod special, pentru performanța promovării Gloriei în Liga a 2-a, rezultat care poartă amprenta profesionalismului și dedicării sale.
„Apreciem faptul că împreună am scris un capitol important din istoria fotbalistică a Gloriei și îi suntem recunoscători pentru efortul depus și pasiunea arătată în tot acest timp.Îi dorim mult succes în continuare, atât pe plan profesional, cât și personal!Mulțumim, domnule profesor!” mai scrie clubul Gloria Bistrița.
Clubul a inițiat negocierile cu doi – trei antrenori, însă nu se vehiculează niciun nume.
Urmăriți Saptamana.online și în Google News


