Pustai demis de la Gloria după rezultatele din Liga II

Data:

Clubul Sportiv Gloria Bistrița anunță că, începând de astăzi (Duminică), colaborarea cu antrenorul principal Cristian Pustai a ajuns la final, părțile hotărând de comun acord încetarea relațiilor contractuale.

Mesajul clubului este puțin atipic fiind transmis Duminică la ora 16.00 pe Facebook.

Informații din surse sigure arată că Gloria a pierdut multe puncte în acest început de sezon, echipa nu prea joacă mare lucru și s-au adunat nemulțumiri la nivelul conducerii clubului.

Clubul Gloria mulțumeste antrenorului Cristian Pustai pentru contribuția adusă la parcursul echipei și în mod special, pentru performanța promovării Gloriei în Liga a 2-a, rezultat care poartă amprenta profesionalismului și dedicării sale.

„Apreciem faptul că împreună am scris un capitol important din istoria fotbalistică a Gloriei și îi suntem recunoscători pentru efortul depus și pasiunea arătată în tot acest timp.Îi dorim mult succes în continuare, atât pe plan profesional, cât și personal!Mulțumim, domnule profesor!” mai scrie clubul Gloria Bistrița.

Clubul a inițiat negocierile cu doi – trei antrenori, însă nu se vehiculează niciun nume.

Urmăriți Saptamana.online și în Google News

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Asfalt Tango: Ioan Turc a asfaltat o stradă înainte ca terenul să intre legal în domeniul public

Curtea de Conturi confirmă: Primăria Bistrița a asfaltat un...

Bogdan Ivan, ales președinte al PSD Bistrița-Năsăud

Schimb de generație la vârful celei mai puternice organizații...

Încă trei consilieri locali din Bistrița au depus raportul

Dupa ce am scris în saptamana.online că o mare...

Percheziții la contrabandiștii de țigări

Percheziții în Bistrița-Năsăud într-un dosar de contrabandă cu țigarete....