Sportivele CSM Bistrița de la atletism au obținut rezultate foarte bune la Campionatele Naționale de sală U20

Data:

Federația Națională de Atletism a organizat în weekend-ul trecut mai multe competiții printre care și Campionatele Naționale de Sală, finala – U20 – 9-10 Martie.

Clubul Sportiv Municipal Bistrița a obținut rezultate deosebite la acestă competiție cu două sportive care promit foarte mult, Denisa Capotă și Lenuța Constantin.

Denisa Capotă este supranumită acasă la Bistrița copilul minune al județului. Aceasta a reconfirmat calitățile sale sportive și a obținut locul întâi la probele de 200 și 400 de m (foto jos/sursa/facebook CSM Bistrita).

Cealaltă sportivă care a obținut medalia de aur este Lenuța Constantin, dublă Campioană Națională la categoria U20 la o categorie mai mare decât a ei și cu barem reconfirmat la 1500 m pentru Campionatul European! Lenuța Constantin a ocupat locul întâi la probele de 1500 m și de 3000 m (foto jos).