Fotbal: CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud a făcut egal în deplasare la Unirea Alba Iulia

Data:

În etapa a 6-a din cadrul Seriei 7 a Ligii 3, Gloria 2018 BN a jucat la Unirea Alba Iulia, partidă încheiată la egalitate 1-1 (1-1). Unirea a deschis scorul în minutul 16 prin Alexandru Giurgiu din penalty, iar Dănuț Covaci a egalat pentru Gloria în minutul 34. În ultimele 15 minute, gazdele au jucat în inferioritate numerică, dar Gloria nu a reușit să profite de avantajul omului în plus.

În urma acestui rezultat, echipa antrenată de profesorul Cristian Pustai rămâne pe podium, la un punct în spatele primelor două clasate, CSM Mediaș și Unirea Alba Iulia.

Primul 11 al Gloriei: Avram, Mitran, Chindriș, Marku, Benga, Tonini, Covaci, Chiorean, Tavares, Lullaku, Alexandru. Au mai jucat: Cristea, Deac, Buziuc.

În următoarea etapă, primim vizita ACS Mediaș 2022, liderul seriei – meciul fiind programat în 11 octombrie de la ora 15.00 pe Stadionul „Jean Pădureanu”.