Gloria câștigă și cu Corona Brașov: 35-33

Data:

Gloria aduce o nouă victorie, am jucat să câștigăm chiar dacă a fost un meci de uzură, cu multe greșeli atât în apărare cât și în atac și cu goluri foarte multe.

Am condus aproape tot timpul pe tabelă și am avut cu 5 sau 6 goluri mai mult față de brașovence, dar acestea nu s-au lăsat învinse ușor. Fetele lui Pera au avut de luptat azi cu o echipă arțăgoasă care a reușit de mai multe ori să revină în joc, la două goluri diferență. De exemplu în minutul 25 din prima repriza cele două echipe erau la egalitate 14-14, apoi în repriza a doua cu doar 10 minute înainte de final brașovencele au început să se apropie. Am primit multe goluri din zonă centrală și pe fondul oboselii apărarea a fost depășită de multe ori destul de ușor. La conferința de presă Florentin Pera a invocat oboseala ca motiv pentru anumite scăpări din apărare.

Pentru CS Gloria 2018 BN au marcat: Nicoleta Dincă – 6, Tamires Morena Frossard de Araujo – 6, Cristina Laslo – 6, Gnonsiane Niombla – 6, Bianca Bazaliu – 4, Sonia Seraficeanu – 3, Nina Bulatovic – 3, Laura Pristavita – 1.

Conferința de presă a fost transmisă integral aici.

Gloria continuă să joace tot la trei zile și sâmbătă are meci acasă în cupele europene. Meciul CS GLORIA 2018 BN din EHF cu echipa HSG Bensheim/ Auerbach se dispută sâmbătă 17 februarie / ora 19:00.

Biletele se vor pune în vânzare după următorul program: 𝗢𝗻𝗹𝗶𝗻𝗲, 15.02.2024, începând cu ora 12:00:  https://biletesmart.ro/bistrita

Fizic, la casieria clubului din strada Păcii nr 2A: 15.02.2024- în intervalul orar 12:00 -16:00, 16.02.2024- în intervalul orar 09:00 -13:30

Fizic, la Complex Sportiv Polivalent “TeraPlast Arena": 17.02.2024, începând cu ora 17:00.

sursa foto copertă: Facebook CS Gloria 2018 BN