ADI DEȘEURI: Miercuri se ridică PUBELA GALBENĂ din toate localitățile componente

Data:

”DE REȚINUT!
MIERCURI 30 IULIE 2025 se colectează PUBELA GALBENĂ În TOATE LOCALITĂȚILE COMPONENTE ale Municipiului Bistrița – UNIREA, VIIȘOARA, SĂRATA, GHINDA, SIGMIR, SLĂTINIȚA! Începând cu 2025, pentru TOATE LOCALITĂȚILE COMPONENTE ale Municipiului Bistrița, pubela galbenă se
ridică în a 4-a săptămână din lună, în ziua de miercuri.

Această modificare în programul de colectare vine pentru a îmbunătăți serviciile de salubritate pentru toți utilizatorii din Bistrița.

Vă rugăm să NU scoateți alte tipuri de deșeuri pe lângă pubela galbenă (menajer sau reciclabil – hârtie / carton și sticlă), deoarece MIERCURI 30 IULIE 2025 operatorul de salubritate va ridica DOAR deșeurile reciclabile din plastic / metal din LOCALITĂȚILE COMPONENTE.  De asemenea, va rugăm să separați corect deșeurile în gospodărie și să nu amestecați deșeurile reciclabile între ele, fiecare fracție de deșeuri reciclabile având programul ei de colectare.

Dacă vrei să afli calendarul de colectare a deșeurilor în fiecare localitate din județul Bistrița-Năsăud, te rugăm să accesezi www.adideseuribn.ro sau la tel. 0263.944 – Dispecerat Supercom.

Haideți să le punem pe toate la locul lor și să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!” (P)

Urmăriți Saptamana.online și în Google News

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Asfalt Tango: Ioan Turc a asfaltat o stradă înainte ca terenul să intre legal în domeniul public

Curtea de Conturi confirmă: Primăria Bistrița a asfaltat un...

Bogdan Ivan, ales președinte al PSD Bistrița-Năsăud

Schimb de generație la vârful celei mai puternice organizații...

Încă trei consilieri locali din Bistrița au depus raportul

Dupa ce am scris în saptamana.online că o mare...

Percheziții la contrabandiștii de țigări

Percheziții în Bistrița-Năsăud într-un dosar de contrabandă cu țigarete....