Peluza Albastră a fost premiată de Clubul Gloria Bistrița.
Maxi Gaga a scris pe Facebook câteva cuvinte pline de sens:
„Știind că acest moment va veni, am fost în primul rând din prima zi!
Peste 20.000 km în acest an și peste 200.000 km în peste 10 ani de activitate ai Peluzei Albastre.
Din 2015 trăim Ultra’ sub același steag visând la acest moment istoric!
Sunt 10 ani plini de realizări, dar și de foarte multe încercări, 10 ani de luptă, sacrificii și momente care ne-au făcut mai puternici.
Locul 1 este pentru cei care n-au renunțat, încă mai țin steagul sus, și o vor face și pe mai departe.
Povestea continuă…”


