ADI Deșeuri: Programul de ridicare a deșeurilor în Bistrița pe luna august

Data:

”Reciclezi deșeurile – pentru un viitor mai bun! Implică-te și tu în colectarea selectivă a deșeurilor și hai să facem Bistrița-Năsăud un județ mai curat!
În luna AUGUST 2024 respectă și tu programul de colectare a deșeurilor reciclabile din Municipiul Bistrița și localitățile componente!

În luna AUGUST 2024, programul de colectare a deșeurilor reciclabile în municipiul Bistrița este:
07 AUGUST – sacul albastru pentru deșeurile reciclabile din hârtie / carton;
14 AUGUST – sacul verde pentru deșeurile reciclabile din sticlă;
21 AUGUST – pubela galbenă pentru deșeurile reciclabile din plastic / metal;
28 AUGUST – PENTRU CARTIER UNIREA – pubela galbenă pentru deșeurile reciclabile din plastic / metal;

Programul de colectare a deșeurilor reziduale – adică pubela neagră – în municipiul Bistrița și localitățile componente rămâne NESCHIMBAT, cu excepția zonelor în care colectarea acestor deșeuri se realiza în ziua
de miercuri. Pentru aceste zone, ziua de colectare a pubelei negre este ziua de SÂMBĂTĂ.

Dacă vrei să afli calendarul de colectare a deșeurilor în fiecare localitate din județul Bistrița-Năsăud, te rugăm să accesezi www.adideseuribn.ro sau la tel. 0263.944 – Dispecerat Supercom.

Haideți să le punem pe toate la locul lor!” (P)

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Percheziții la contrabandiștii de țigări

Percheziții în Bistrița-Năsăud într-un dosar de contrabandă cu țigarete....

Primarul Gabriel Lazany pune ordine în oraș

NU NE PLACE!, scrie primarul municipiului Bistrița despre chioșcurile...

Firmele foștilor SRI-iști obțin cele mai mari subvenții de la ANOFM

Cine sunt firmele care obțin cele mai mari subvenții...

Din neamul Cărbunarilor

Articol scris de Crin-Triandafil TheodorescuȘI Ea, deodată, trântind...