Primăria Bistrița a anunțat că se intervine prompt pentru deszăpezire

Data:

Intervenim prompt pentru siguranța dumneavoastră!

Odată cu căderea primilor fulgi de zăpadă, 16 utilaje de deszăpezire, din cadrul Primăriei Bistrița și ale operatorilor contractați, au fost mobilizate pentru a asigura degajarea zăpezii de pe carosabil și trotuare, precum și pentru prevenirea formării poleiului.

Toate autospecialele din flota Primăriei Municipiului Bistrița au fost dotate cu sisteme de monitorizare GPS, ceea ce ne permite să urmărim în timp real intervențiile și să acționăm eficient acolo unde este nevoie.

În prezent, în municipiul Bistrița se circulă „la negru”, iar echipele noastre sunt pregătite să intervină în continuare, dacă situația o impune.

Vă sfătuim să circulați cu prudență și să adaptați viteza la condițiile meteo!

Ar putea fi o imagine cu hartă şi text care spune „Dj H mpirea B Dealul Rujei 469 m Zona Ina Drumul ZonaIncustri 幸仙 Cetați stri Pe PeTabără Indep Dj DJ73 73 BN 326 Dealul Soarelui lui 460 m Strada Soarelui DC8 DN17VO () StradaArmonie iişoara”

Urmăriți Saptamana.online și în Google News

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Festivalul – Concurs dedicat Rapsozilor Populari „La poale de Țibleș”

Rapsodul Ioana Simionca din Sebiș, BN este câștigătoarea Marelui...

Expoziție de pictură „POP ART – în viziunea copiilor”

Complexul Muzeal Bistrița-Năsăud găzduiește marți, 9 iunie 2026, de...

ADI DEȘEURI : Miercuri 10 iunie se ridică pubela verde

”DE REȚINUT!PUBELA VERDE pentru deșeurile reciclabile din sticlă se...