O bancă din piațeta de pe Crinilor distrusă de un șofer

Data:

Un șofer nesimțit a intrat pe zona pietonală de pe str. Crinilor tocmai în piațeta proaspăt reabilitată. Un gest reprobabil care arată că unii cetățeni nu merită să trăiască în civilizație.

Primarul Gabriel Lazany a declarat:

„Asemenea comportamente nu sunt tolerate!

Ieri vă prezentam noua piațetă amenajată pe Strada Crinilor, un spațiu modern, destinat exclusiv pietonilor, unde bistrițenii se pot relaxa în siguranță.

Nu am făcut o precizare expresă că este o zonă strict pietonală, pentru că, din punctul meu de vedere, era suficient de clar.

Cu dezamăgire, am constatat că există șoferi iresponsabili, cărora le lipsește bunul simț și respectul față de munca și spațiul public al tuturor.

Un exemplu revoltător: ieri, o autoutilitară aparținând unei firme de curierat a intrat în piațetă, a lovit și a distrus una dintre bănci și jardiniere, după care a părăsit locul ca și cum nimic nu s-ar fi întâmplat.

Vom sesiza organele de poliție cu privire la săvârșirea infracțiunilor de distrugere și producerea unui accident într-o zonă nededicată traficului auto.

Nu vom tolera asemenea atitudini! Cine nu respectă spațiul public, nu respectă comunitatea. Iar Bistrița merită respect!”

https://www.facebook.com/share/v/17XyYWSYjh

Urmăriți Saptamana.online și în Google News

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Percheziții la contrabandiștii de țigări

Percheziții în Bistrița-Năsăud într-un dosar de contrabandă cu țigarete....

Primarul Gabriel Lazany pune ordine în oraș

NU NE PLACE!, scrie primarul municipiului Bistrița despre chioșcurile...

Firmele foștilor SRI-iști obțin cele mai mari subvenții de la ANOFM

Cine sunt firmele care obțin cele mai mari subvenții...

Din neamul Cărbunarilor

Articol scris de Crin-Triandafil TheodorescuȘI Ea, deodată, trântind...