Text scris de Sorin Simion, sursa foto Argeșul.Online
La Pitești, calificarea în play-off a produs o mare bucurie în rândurile microbiștilor locali. A fost încununarea unui campionat în care antrenorul Bogdan Andone și fotbaliștii săi au muncit continuu, cu tenacitate și modestie.
Curg încă felicitări pentru FC Argeș din partea suporterilor majorității echipelor din Superliga. Mai puțin dinspre cei ai FCSB (echipă eliminată din play-off de victoria de ieri a Argeșului cu Dinamo), dar și câțiva dintre ei au făcut acest gest.
Antrenorul lui FC Argeș, Bogdan Andone, le-a vorbit elevilor săi despre meciul de Cupă cu Gloria Bistrița, încercând să-i aducă cu picioarele pe pământ după euforia calificării în play-off. În general, atmosfera în tabăra lui FC Argeș e de încredere în propriile puteri. Mai ales că meciul se joacă la Mioveni, deci un dublu dezavantaj pentru Gloria Bistrița.
La felul cum tratează meciurile antrenorul Andone, e puțin probabil ca argeșenii să-și subestimeze adversarul. Așa că prima șansă miercuri o au gazdele. Bistrița, de partea ei, poate aștepta momente de relaxare ale Argeșului, o contră norocoasă, o fază fixă etc. În Cupa României la fotbal s-au văzut multe. Anul trecut, Unirea Alba Iulia, echipă de liga 3, a ajuns până în sferturi, deci nimic nu e imposibil.
Biletele la meci s-au pus în vânzare pe site-ul oficial al lui FC Argeș. Un bilet costă 30 de lei la tribuna I și 20 de lei la tribuna II. Pentru bistrițeni e rezervat un sector de câteva sute de locuri, într-un colț al tribunei a II-a. Un bilet acolo costă tot 20 de lei.
Urmăriți Saptamana.online și în Google News


