Vești bune pentru locuitorii a șase blocuri din Bistrița!, anunță primarul Gabriel Lazany pe Facebook.
„După discuții și eforturi susținute pentru identificarea unei surse de finanțare, am reușit să obținem fondurile necesare pentru reabilitarea termică a blocurilor” scrie acesta din urmă.
ADR Nord-Vest va finanța reabilitarea și vor beneficia de investiții blocurile situate pe: Str. Mihai Eminescu nr. 13 , Str. C. R. Vivu nr. 1, Str. C. R. Vivu nr. 4, Str. C. R. Vivu nr. 12 Str. Gh. Pop de Băsești nr. 3, Str. Șt. O. Iosif nr. 8.
Conform primarului Gabriel Lazany astfel de acțiuni vor continua până la identificarea și atragerea de finanțări pentru proiecte de reabilitări termice și energetice.
Urmăriți Saptamana.online și în Google News


