Două dintre cele mai bune jucătoare ale Gloriei vin accidentate după meciurile naționalelor

Data:

Clubul Sportiv Gloria Bistrița anunță că două dintre jucătoarele Gloriei Bistrița au suferit accidentări, în cadrul loturilor naționale, care necesită o perioadă de recuperare.

Asuka Fujita – ruptură de ligament încrucișat anterior și leziuni pe meniscul extern și intern, la genunchiul drept. Vor urma investigații suplimentare. Revenim cu informații referitoare la perioada de recuperare.

Jennifer Gutiérrez – ruptură musculară grad II, mușchiul semitendinos. Perioadă de recuperare 4-6 săptămâni.

Clubul CS Gloria Bistrița este alături de ele și le oferă toate condițiile și sprijinul necesar pentru o recuperare rapidă și completă.

Le dorim însănătoșire grabnică și le așteptăm cât mai curând înapoi pe teren, acolo unde energia, pasiunea și spiritul lor fac diferența.

Din nefericire pentru echipa Gloriei Bistrița, cele două jucătoare erau aproape integraliste și aveau o formă foarte bună și un aport consistent la fiecare partidă. Asuka Fujita tocmai preluase și rolul de executantă a loviturilor de la 7m de care s-a achitat cu brio. Ne dorim o revenire cât mai grabnică pentru cele două jucătoare.

Urmăriți Saptamana.online și în Google News

Ion Lucian Petraș
Ion Lucian Petrașhttps://saptamana.online/
jurnalist, free-lancer, blogger

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Popular

Citește mai mult

Asfalt Tango: Ioan Turc a asfaltat o stradă înainte ca terenul să intre legal în domeniul public

Curtea de Conturi confirmă: Primăria Bistrița a asfaltat un...

Bogdan Ivan, ales președinte al PSD Bistrița-Năsăud

Schimb de generație la vârful celei mai puternice organizații...

Încă trei consilieri locali din Bistrița au depus raportul

Dupa ce am scris în saptamana.online că o mare...

Percheziții la contrabandiștii de țigări

Percheziții în Bistrița-Năsăud într-un dosar de contrabandă cu țigarete....