Mesaj de despărțire cu mulțumiri din partea clubului Gloria Bistrița pentru jucătoarele și stafful care vor pleca din următorul sezon.
Uneori, contribuția unor oameni nu poate fi măsurată doar în goluri, parade, trofee sau statistici.
Există oameni care lasă ceva mult mai important într-o echipă: caracter, energie, sacrificiu, unitate, spirit de luptă și suflet.
Astăzi spunem „mulțumim” unor oameni care au făcut parte atât dintr-un sezon istoric pentru Gloria Bistrița, un sezon în care am devenit Campioana României, am câștigat Cupa României și am dus numele Bistriței la cel mai înalt nivel.
Însă sunt oameni care au clădit drumul până la acest sezon de neuitat! Fiecare dintre voi a avut un rol important în această poveste.
În vestiar, pe teren, în antrenamente, în momentele grele și în cele care au adus bucurie unei întregi comunități.
Mulțumim:
Perseca Ana Maria
Eva Kerekes
Cristina Laslo
Bianca Bazaliu
Ștefania Stoica
Renata de Arruda
Zimny Aleksandra
Kobylinska Monika
Forsberg Matilda
Tamires Morena De Araujo Fossard
Szabo Levente
Gloria nu înseamnă doar trofee.
Gloria înseamnă oamenii care au LUPtat pentru aceste culori și au făcut ca această echipă să devină o familie și un simbol pentru Bistrița.Vă mulțumim pentru tot ce ați oferit acestui club și acestor suporteri. Veți rămâne parte din povestea Gloriei Bistrița.”
Urmăriți Saptamana.online și în Google News


